Godalci na Festivalu Veris

Mladi godalci so se letos že sedmo leto udeležili godalnega vikenda v Logatcu. Tokrat smo moči združili štiri godalni orkestri iz štirih različnih glasbenih šol: GŠ Črnomelj, GŠ Trebnje, GŠ Ajdovščina in GŠ Logatec. Po treh dnevih intenzivnih orkestrskih vaj smo pripravili skupni slavnostni koncert v Športni dvorani v Logatcu. Nastopila sta 2 orkestra: mlajši in starejši godalni orkester Veris, na koncertu pa so se nam pridružili še zbor GŠ Logatec, solistka Nina Kompare Volasko in mladi tolkalci, ki jih je povezal dirigent tokratnega Verisa Karim Zajec.

foto: Tina Vrščaj, Grega Končar in Jerneja Kočevar

Izpitni koncert violinistk

V torek, 2. 6., so imele violinistke od 1. do 4. razreda zaključni nastop. Igrale so program, ki je del izpitne snovi. Poslušali smo koncerte, končertine in skladbe, v gosteh pa smo imeli tudi mlado kitaristko. Učenke so odlično zaigrale svoj program in nam obogatile torkov večer.

Mentorica: Tina Vrščaj

Zaključni nastop violinistov

Violinisti od 5. do 8. razreda so v sredo, 13. 5. 2026, imeli zadnji, izpitni nastop v tem šolskem letu. Slišali smo železen repertuar violinistov, ki je tudi del letnega izpita. Končertine in koncerte Riedinga, Perlmana in Portnoffa, violinske skladbe in skladbe slovenske skladateljice Anastazije Juvan. Violinistkam in violinistu, ki letos zaključujejo šolanje, smo v glasbeni šoli poklonili tudi majhno pozornost. Učence je ob klavirju spremljal Bernard Prešern.

mentorica: Tina Vrščaj

Godalni orkester nastopil na proslavi Občine Črnomelj

Godalni orkester Glasbene šole Črnomelj je nastopil na osrednji proslavi Občine Črnomelj v prenovljenem Kulturnem domu. Na proslavi so podeliti diplome, plakete in športna priznanja najbolj opaznim posameznikom in društvom v občini.

Godalni orkester je prvič nastopil izven okvirjev glasbene šole in požel veliko pozitivnih odzivov in pohval. Spodaj je odziv vodje Kulturnega doma Nastasje Schweiger:

Včasih za izjemnost nista potrebna starost in izkušenost, ampak motiviranost, energija, marljivost in igrivost. Dokaz za to je 𝐆𝐨𝐝𝐚𝐥𝐧𝐢 𝐨𝐫𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫 𝐆𝐥𝐚𝐬𝐛𝐞𝐧𝐞 š𝐨𝐥𝐞 Č𝐫𝐧𝐨𝐦𝐞𝐥𝐣. Izjemni otroci pod vodstvom dirigentke Tine Vrščaj so včeraj navdušli polno dvorano na osrednji proslavi ob prazniku črnomaljske občine. 𝐕 𝐬𝐯𝐞𝐭𝐨𝐯𝐧𝐞𝐦 𝐤𝐚𝐨𝐬𝐮 𝐣𝐞 𝐭𝐨 𝐛𝐚𝐥𝐳𝐚𝐦 𝐳𝐚 𝐝𝐮š𝐨 𝐢𝐧 𝐬𝐢𝐝𝐫𝐨 𝐳𝐚 𝐦𝐢𝐫. Hvala vsem, ki spodbujate in z najmlajšimi ustvarjate kulturo.

Foto: Jani Pavlin

Razredni nastop violinistov

V sredo, 3. 12. 2025, na ta veseli dan kulture so imeli violinisti mentorice Tine Vrščaj 1. razredni nastop v tem šolskem letu. Vsi so se predstavili z izbrano skladbo, ki so jo pripravili. Na kitari je violinistke, violinista in violistko spremljal Aljoša Vrščaj.

Godalci na godalnem vikendu Veris

Godalci Glasbene šole Črnomelj smo se tik pred koncem šolskega leta udeležili 6. godalnega vikenda Veris. Tokrat smo združili moči 4 orkestri, poleg našega in logaškega še godalci iz Ajdovščine in Škofje Loke. Z več kot 80-članskim združenim orkestrom smo pripravili veliki koncert v športni dvorani v Logatcu, kjer sta se predstavila tako mlajši kot starejši orkester. Kot solistke so nastopile priznane glasbenice – na violini Patricija Avšič, ki se zelo uspešno predstavlja tudi na mednarodnih odrih, na violončelu Klara Avšič, novopečena diplomantka iz dunajske univerze, in pevka Ajda Stina Turek, ki se je predstavila s skladbami, ki so bile posebej za naš festival na novo aranžirane za godalni orkester. Mladi godalci so uživali v druženju in skupnem muziciranju.

Godalni večer

V četrtek, 22. 5. 2025, so v dvorani Glasbene šole Črnomelj nastopile mlade violončelistke in violinistke iz razredov Jerine Lokmer, Petra Juda in Tine Vrščaj. Vse učenke so se odlično pripravile in poslušalce navdušile s tehtnimi koncertnimi skladbami ob spremljavi klavirja (Andrej Kunič in Bernard Prešern) ali kitare (Aljoša Vrščaj). Nekaj utrinkov v spodnji galeriji …