Interni nastop učencev solo petja Glasbene šole Črnomelj

V petek, 5. junija 2026, smo ob podpori JSKD Črnomelj v cerkvi Sv. Duha izvedli interni nastop učencev oddelka solo petja Glasbene šole Črnomelj. Čudovito prizorišče s prekrasno akustiko je mladim pevcem omogočilo, da so svoje glasbene dosežke predstavili v najlepši luči.

Dogodka so se udeležili številni starši, sorodniki in prijatelji, ki so učence podprli s svojo prisotnostjo, toplimi aplavzi in iskreno ljubeznijo. Njihova podpora je za mlade glasbenike izjemno pomembna in predstavlja dodatno spodbudo na njihovi umetniški poti.

Nastopanje je pomemben del glasbenega izobraževanja, saj učencem omogoča pridobivanje samozavesti, odrskih izkušenj ter razvijanje umetniškega izraza. Vsak nastop je korak naprej v osebnem in glasbenem razvoju, zato lahko z gotovostjo rečemo, da je bil vsak učenec tega večera zmagovalec.

Učence je na njihovi pevski poti vodila mentorica Galina Tubeishat, ki s strokovnostjo, predanostjo in spodbudo pomaga mladim pevcem razvijati njihov glasbeni talent ter ljubezen do petja.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim za njihov trud, predanost in pogum ter zahvala staršem in JSKD Črnomelj za podporo pri ustvarjanju nepozabnega glasbenega večera.

Klarinetisti sladko zaključili šolsko leto

Klarinetisti smo šolsko leto sklenili z druženjem, skupnim igranjem in sladoledom.

Za nami je uspešno šolsko leto, pred nami pa zaslužene počitnice!

Zaključni nastop flavtistk

V sredo, 17. junija 2026, so učenke flavte še zadnjič v tem šolskem letu nastopile pred polno dvorano staršev, babic in dedkov ter sestric in bratcev. Tokrat so se ob klavirski spremljavi Bernarda Prešerna predstavile s solo skladbami in nam z raznolikim programom popestrile pošteno vroče poletno popoldne.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim za lepe nastope!

Proti zaključku šolskega leta z nastopom

Tik pred zaključkom šolskega leta so pianisti iz razreda Aleksandra Rizniča pripravili nastop za starše.

V kratkem in prisrčnem nastopu so se učenci predstavili s skladbami, ki so se jih naučili v zadnjem delu drugega polletja.

Pouk se seveda nadaljuje vse do 24. junija, ko sledi podelitev spričeval in zatem zaslužene počitnice.

Semiški park v znamenju Lojzeta Krakarja

V Semiškem parku smo 8.6.2026 preživeli čudovit večer, prepleten s pesniško besedo, glasbo in spomini. Odprla se je zunanja biografska razstava o življenju in delu našega rojaka Lojzeta Krakarja z naslovom »Sonce me riše v tla«, hkrati pa pospremili med bralce prenovljeno izdajo njegove izjemne pesniške zbirke »Pacem in terris«. 

Skozi bogat življenjski opus in poetiko Lojzeta Krakarja sta nas s poznavanjem in toplino popeljali glavni govornici večera, g. Rosa Mohar in Marija Stariha.

Večer so z doživetimi interpretacijami Krakarjevih pesmi obogatili recitatorji:

Angela Banovec,Nataša Kofalt in Dušan Kofalt

Za čudovite glasbene preplete so poskrbeli učenci Glasbene šole Črnomelj:

🎵 Tia in Neja Dajčman na violončelih (mentorica Jerina Lokmer), zaigrali sta Mozartov Allegro

🎵 Gaja (4.r) in Ajda Milič (5.r) klavir štiriročno (mentorica Urška Ristič). Zaigrali sta Ples sladkorne vile P. I. Čajkovskega iz baleta Hrestač ter

🎵 Pia Žalec in Živa Vrlinič na violinah ter Ajda Milič na klavirju (mentorja Peter Jud in Urška Ristić) pa so zaigrale Dvoržakovo Humoresko.

Razstava je zunaj še na ogled, zato vas toplo vabimo, da si jo ogledate in se ustavite ob Krakarjevih verziih. 

Vabljeni!

Zaključni nastop pianistov

V četrtek 4.6. 2026 so pianisti iz razreda Urške Ristić imeli še zadnji letošnji nastop. Tokrat je koncert potekal malo drugače, saj je vsakdo zaigral dve skladbi, ki so mu pred izpitom še delale težave. Kljub izzivom so vsi odlično nastopili in se izkazali. Bravo!

Zaključni nastop kitaristov

Učenke in učenci kitare Glasbene šole Črnomelj iz razredov Danila Vlašiča in Aljoše Vrščaja so v petek, 5. 6. 2026, zaigrali na zadnjem nastopu v letošnjem šolskem letu. Poslušali smo glasbo različnih zvrsti – od klasike, do zabavne in celo nekaj narodnozabavne. Povsem polna dvorana je uživala v izvrstnih točkah.

Izpitni koncert violinistk

V torek, 2. 6., so imele violinistke od 1. do 4. razreda zaključni nastop. Igrale so program, ki je del izpitne snovi. Poslušali smo koncerte, končertine in skladbe, v gosteh pa smo imeli tudi mlado kitaristko. Učenke so odlično zaigrale svoj program in nam obogatile torkov večer.

Mentorica: Tina Vrščaj

Mladinska vokalna skupina VIVACE GŠ Črnomelj

Mladinska vokalna skupina Vivace je v soboto 23. 5. 2026 uspešno nastopila na območni reviji odraslih pevskih zborov. V vokalni skupini je že skoraj polovica srednješolk, zato se je vokalna skupina lahko predstavila na območni reviji, saj je revija mladinskih zborov v aprilu zaradi premalo prijav odpadla.
Da mladina res dobro poje, je pokazal odziv publike z velikim aplavzom po vsaki zapeti pesmi. S svojimi mladimi ubranimi glasovi in mladostno razigrano energijo so med vsemi zbori prav izstopali in poželi tudi kak vzklik bravo med publiko.
Tudi strokovni spremljevalec revije Fernando Mejijas je pohvalil zvok skupine, ubranost glasov in tehten program.
Skupina šteje 20 pevk in enega pevca, ki je zbor pri eni od pesmi spremljal na žlice. Dober odziv publike in mnenje strokovnega spremljevalca revije, je zboru dala še več motivacije za nadaljnje delo.
Vokalno skupino vodi Judita Ilenič Kopač. Na reviji so vsi sodelujoči zbori zapeli tudi skupno pesem Oj, Triglav moj dom, ki jo je dirigiral Fernando Mejijas.

FOTO: Jani Pavlin